Jste zde

Jóga pro děti 6 - 10 let

K

NOVÝ KURZ únor - červen 2020, 19.2. začínáme, rezervace níže.

Jóga má na dětské tělo, které je teprve ve vývoji velmi blahodárný vliv.

Cílem lekcí je postupně děti naučit několik důležitých věcí. Zejména je to kontrast mezi jejich aktivitou (napětím) a relaxací (uvolněním). Schopnost rozlišit tyto dva stavy a uvědomit si, ve kterém se právě nacházíme bohužel dnes nechybí jen nám dospělým, ale často už i malým dětem. Jóga pro děti střídáním pohybových aktivit s chvilkami relaxace tuto schopnost připomíná a prohlubuje.

Další důležitá možnost jógy je naučit děti správně dýchat. Velké množství dětí dnes trpí častými infekty horních cest dýchacích, nemalé procento má diagnózu astma bronchiale a mnoho dětí vůbec neumí dýchat nosem. Tradice jógy zná prostředky jak děti učit prodloužený výdech, klidný nádech nosem, jak ovlivnit napětí bronchů při astmatu, jak posílit celkovou dechovou kapacitu.

Samozřejmě ani vliv na rozvoj pohybové koordinace, stability a obratnosti nelze opomenout, i když tyto schopnosti se mohou děti učit i v rámci jiných pohybových aktivit.

Jóga je vedena formou hry, pozice se zaujímají jen krátce, bez výdrží a celkově je hodina mnohem živější než bychom si možná představovali podle cvičení dospělých.

Termíny lekcí

st 10. 6. (15.00)
st 17. 6. (15.00)
st 24. 6. (15.00)