Jste zde

Zpráva s varováním

Pozn.: Kapacita je naplněna. Přihlaste se jako náhradník.

Jóga pro náctileté

Termín: 

19. září 2018- 30.1.2019

Kdy: 

středa 16.30 - 17.30

Kde: 

Studio Martajóga

Lektor: 

Marta

Cena: 

2.000,- Kč

Rezervace: 

E-mailová adresa k teto rezervaci
K

1 volné místo v kurzu  února - červen.

Jóga pro náctileté je velmi vhodným, kompenzačním způsobem pohybu.

Na lekcích se chlapci a dívky naučí vnímat a přijímat své dospívající tělo, které v tomto období zažívá změny jak fyzické, tak hormonální a psychické. Pravidelné cvičení jógy pomáhá mladým lidem vštípit pozitivní vnímání sebe sama a učí je být sebevědomými a pozitivními vůči sobě i vůči okolí. Jóga je naučí správně dýchat a lépe tak zpracovat stres ve škole i zvládnout nároky, které jsou na dospívající stále více kladeny při dnešní orientaci na výkon. S rostoucím tlakem okolí jsou náctiletí často oběťmi úzkostných poruch – jsem taková/ý, nebo maková/ý, nemám nejnovější iTohle nebo iTamto, mám příliš mnoho pupínků, nejsem dostatečně hezká/ý... Díky józe dostanou příležitost si uvědomit, že to podstatné tkví jinde – v rovnováze a spokojenosti těla i ducha.      

Prostřednictvím pravidelného cvičení jógy se mladí naučí vyrovnat se s požadavky a situacemi, které život přináší. Jóga vzbuzuje vnitřní klid, který umožňuje, aby dospívající činili jasná a přesná rozhodnutí.      

Budeme hledat rovnováhu, budeme hledat pevné základy sebe samých, budeme se napřimovat, hledat optimální držení těla, budeme pilně pracovat na jógových technikách, budeme rozvíjet koncentraci a budeme si povídat, vysvětlovat, vzájemně se respektovat... A budeme si také hrát :-) a na konci každé lekce řízeně relaxovat.      

Lekce jógy pro náctileté jsou určeny holkám i klukům ve věku od 11 do 15 let.