Jste zde

Jóga pro náctileté (12-17 let)

K

Lekce jógy pro náctileté jsou určeny holkám i klukům ve věku od 12 do 17 let.

Rezervace na kurz 2. pol. šk.r. 23/24 je spuštěna.í.

Jóga pro náctileté je velmi vhodným, kompenzačním způsobem pohybu.
 
Na lekcích se chlapci a dívky naučí vnímat a přijímat své dospívající tělo, které v tomto období zažívá změny jak fyzické, tak hormonální a psychické. Pravidelné cvičení jógy pomáhá mladým lidem vštípit pozitivní vnímání sebe sama a učí je být sebevědomými a pozitivními vůči sobě i vůči okolí. Jóga je naučí správně dýchat a lépe tak zpracovat stres ve škole i zvládnout nároky, které jsou na dospívající stále více kladeny při dnešní orientaci na výkon. S rostoucím tlakem okolí jsou náctiletí často oběťmi úzkostných poruch – jsem taková/ý, nebo maková/ý, nemám nejnovější iTohle nebo iTamto, mám příliš mnoho pupínků, nejsem dostatečně hezká/ý... Díky józe dostanou příležitost si uvědomit, že to podstatné tkví jinde – v rovnováze a spokojenosti těla i ducha.
 
Prostřednictvím pravidelného cvičení jógy se mladí naučí vyrovnat se s požadavky a situacemi, které život přináší. Jóga vzbuzuje vnitřní klid, který umožňuje, aby dospívající činili jasná a přesná rozhodnutí.
 
Budeme hledat rovnováhu, budeme hledat pevné základy sebe samých, budeme se napřimovat, hledat optimální držení těla, budeme pilně pracovat na jógových technikách, budeme rozvíjet koncentraci a budeme si povídat, vysvětlovat, vzájemně se respektovat... A budeme si také hrát :-) a na konci každé lekce řízeně relaxovat.

 

Termíny kurzu

2. pol. šk. 23/24
Rezervujte
Rezervace: Otevřeno

Termíny lekcí

Žádné nadcházející termíny